Hakkımızda

PROFESYONELLERİN TERCİHİ,

İstanbul Teknik Boya ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. kurulduğu 1999 yılından bu yana sanayi, deniz ve yat boyalarının üretimini ve satışını yapmaktadır. Firmamız Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmaktadır. Firmamız ISO 9001ve ISO 14001kalite belgelerine sahiptir. “Teknomarin”, “Teknomar” ve “Teknomax” markaları ile ürünlerini satışa sunan İstanbul Teknik Boya ve Kimya’nın öncü markası Teknomarin’dir.

Teknomarin, yat boyaları sektöründe su altı ve su üstü boyalarını ve macunlarını bünyesinde barındıran öncü bir markadır. Teknomarin ürünleri kalitesi ile profesyonel ve amatör uygulayıcılarının kısa zamanda tercihi olurken, uygun fiyatları ile de deniz tutkunlarına büyük yük getiren boya maliyetlerini düşürmüştür. Pazara sunduğu uygun fiyatlı kaliteli ürünler ile, rakiplerinin arasından sıyrılıp, yerli yat boyası üreticileri arasında lider konuma yükselmiştir.

İstanbul Teknik Boya ve Kimya, ürünlerini bayi ağı aracılığıyla ve direk satışlar yoluyla satmaktadır. Türkiye’nin her köşesindeki tekne üretici ve sahiplerine her koşulda kaliteli ürünler sunarak, memnuniyetlerini sağlamak firmamızın ana hedefidir. Ürünlerimizi kullanan tekne sahipleri ihtiyaç duydukları anda gerekli teknik servis ve desteği daima bulmaktadırlar. “Teknomarin” ürünleri kalitesi, çeşitliliği ve fiyatları ile yat sektöründeki farklı boya talebine cevap verecek kapasitededir. Ahşap, sac, aluminyum ve polyester tekneler için farklı ürün çeşitlerimiz mevcuttur.

2007 yılında epoksi reçine ve yapıştırıcılarımıza İngiliz kalite denetim kuruluşu Lloyd’s Register tarafından kalite geçerlilik belgesi verilmiştir. Firmamız amatör ve profesyonel uygulamacıların ürün ihtiyaçlarını gidermenin yanında, yat ve tekne imal eden önemli tersanelerin de boya tedarikçisidir. Teknomarin markası gelişmekte olan Türk Tekne üreticiliği sektörünün kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Yat boyaları üretiminin yanı sıra, İstanbul Teknik Boya ve Kimya Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.’nin (TUVASAŞ) ana boya ve macun tedarikçisidir. İstanbul Teknik Boya, kataloglarla sınırlı olmayan ürün yelpazesi sayesinde farklı müşteri taleplerine cevap verebilmektedir. Uzman teknik kadro ile, özel müşteri taleplerine göre farklı renk ve teknik özellikte ürünler geliştirebilmektedir. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim en baştaki önceliğimizdir.

DENİZ TUTKUNLARINA DAHA KALİTELİ, DAHA
YENİ, DAHA EKONOMİK ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER SUNMAK ANA HEDEFİMİZDİR…..

Saygılarımızla

tekno-logo2